میان وعده ی مناسب برای پیش دبستانی ها

  کودکان پیش دبستانی همتنطور که  در قبل اشاره کردیم خلاق و فعال هستند. آن ها به سرعت خسته می شوند و حوصله زیادی برای صرف میان وعده ها ندارند. به همین دلیل بهتر است برای جذب کودکان از کارهای خلاقانه استفاده کنیم . چند توصیه برای شروع :

از شیرینی ها و بیسکوییت های برش خورده برای بریدن پنیر ، سبزی ها و نان ها استفاده کنیم.
تکه هایی از میوه ها، یا سبزی ها را به وسیله ی مربا،ماست و حتی شکلات بپوشانید.خوراکی های پوشانده شده با این مواد جذابیت بیشتری برای کودک دارد.
با تکه هایی از میوه ها و سبزی ها،تابلو های خوراکی تهیه کنید . با تکه های سیب و کیوی ،اشکال مختلف مثل صورت انسان ، گل، درخت و ... تهیه کنید. 
از برشتوک کم شیرین و نان های سبوس دار تست شده و یا برش های سیب زمینی که در منزل سرخ شده است به جای چیپس می توان استفاده کرد.
از کودکان بخواهید از بین میتوان و سبزی ها با رنگ های مختلف، رنگ های یک رنگین کمان را جدا کنند و بر روی یک سینی یک رنگین کمان بسازند.
پیش دبستانی ها بسیار فعال و البته فعال و البته خلاق هستند. در بین گروه های سنی هیچ گروهی به اندازه ی آن ها به طور معمول فعالیت بدنی ندارند . اگرچه رشد در سنین پیش دبستان به نسبت 2 سال اول زندگی اهسته تر میشود ،اما کودکان پیش دبستانی هنوز به 1200 تا 1600 کالری در روز احتیاج دارندانرژی که باید از رژیم متعادل شامل غلات کامل ،گوشت لخم،شیر و لبنیات دیگر ،میوه ها و سبزیجات به دست بیاورند.
حجم معده کودکان کم است ، نیاز بدنشان به مواد غذایی بالاست ، بعضی از کودکان در وعده های اصلی به اندازه کافی غذا مصرف نمیکنند،برخی دیگر،با وجود اشتهای مناسب فقط غذاهای خاصی را مصرف میکنند، به همین دلیل کودکان هم  بررای تامین نیاز روزانه به میان وعده های سالم و کافی احتیاج دارند.
 

تاریخ : 1396/12/22