تقویم مسواک زدن کودکان

 به طور معمول،کودکان در مقابل مسواک زدن دو موضع گیری متفاوت دارند:یا عاشق مسواک و خمیر دندان هستند و شما باید شب ها آنها رو به زور از دست شویی بیرون بکشید و  یا میانه خوب و خوشی با مسواک ندارند و هر شب برای مسواک زدن دندان هایشان با آنها دردسر خواهید داشت . اگر کودک شما از گروه اول باشد باید به شما تبریک بگوییم چون کارتان آسان است.

این تقویم نشان میدهد در هر سنی چه کمکی به مسواک زدن کودکتان می توانید بکنید.
نوزادان زیر 1سال
...........................................................................................................................
در این سن تمیز کردن دندان های کودک تان به طور کامل بر عهده خود شماست.کودک اغلب در سن شش ماهگی اولین دندان هایشان می روید ولی این دندان ها و دهان کودک آن قدر کوچک است که جایی برای مسواک زدن ندارد ولی این به هیچ وجه به این معنی نیست که کودکتان را پس از شیر دادن به رختخواب بسپارید. پس از هر بار شیر دادن به کودکتان یک پارچه و یا گاز تمیز و مرطوب بردارید و کودکتان را در آغوش بگیرید و اطراف دندان ها و لثه هایش را از شیرپاک کنید . یک بار در روز کافی است. در این سن از خمیر دندان برای کودکتان استفاده نکنید.
کودکان نو پای 1 تا 3 ساله
...........................................................................................................................
در این سن می توانید اولین مسواک کودکتان را برایش بخرید ولی اگر سنش بالای دو سال است، از خمیر دندان های ویژه کودک استفاده کنید، اندازه یک نخود خمیر دندان روی مسواک بگذارید و اجازه دهید مسواک بزند ولی در نهایت ، مسواک زدن را کامل کنید.
کودکان پیش دبستانی 3تا 6ساله
...........................................................................................................................
در این سن هم شما باید بر مسواک زدن کودکتان نظارت داشته باشید چون در این سن بچه ها عاشق قورت دادن خمیر دندان هستند،باز هم اندازه یک نخود خمیر دندان روی مسواک کودکتان بگذارید و ائ را وادار کنید باقی مانده خمیر دندان را پس از مسواک زدن به خارج تف کند . اگر فاصله بین دندان های شیری بسته شده است،وقت آن است که خودتان دندان های کودکتان را نخ بکشید.
بهترین مسواک،بهترین مسواک زدن
.........................................................................................................................
بهترین روش مسواک زدن دندان های کودکان: بهترین روش مسواک زدن دندان های کودکان روش مسواک زدن دندان های کودکان روش مسواک زدن افقی است یعنی کودک شما باید مسواک را افقی گرفته و بر سطح جونده دندان ها و سطوح خارجی دندان ها بکشید این روش مسواک زدن برای کودکان بهترین و اسان ترین روش است. فراموش نکنید که کودک شما باید دست کم یک بار در روز و ترجیحا دو بار در روز مسواک بزند و این زمان کمتر از یک دقیقه نباشد.
خرید بهترین مسواک برای کودکان:مسواک های دارای انواع سخت،متوسط و نرم هستند ولی توصیه ما این است که مسواک هایی با موهای نرم برای کودکتان بخرید تا هنگام مسواک زدن ناشیانه دندان های کودک شما ،لثه هایش آزرده نشود. بهترین مسواک برای کودکان مسواکی است که سر کوچکتری داشته باشد تا در دهان کودک به راحتی جا بگیرد و دسته ضخیم تری داشته باشد تا کودک بتواند با کنترل بیشتری آن را در دست بگسرد و مسواک بزند.
 

تاریخ : 1396/12/23